שמן קיק

שמן קיק

על שמן הקיק.
ככל שאני יותר ויותר משתמשת בקליניקה וממליצה למטופלות על חבישות שמן קיק, אני אוהבת ומעריכה אותו יותר. אני שומעת עליו דברים נפלאים ממש ממטופלות האנדומטריוזיס שלי, למשל, ומנשים שסובלות מכאבי מחזור.
התוודעתי אליו כשלמדתי לטפל בעיסוי בטן ואגן בשיטת ארויגו. זהו חלק בלתי נפרד מההמלצות של השיטה, לחלק מהמקרים שאנחנו מטפלות בהן.
עד אז הכרתי אותו כ- אופציה אחרונה לזירוז לידה – וגם זה לא מבחינת להיט הלהיטים, כי תופעות הלוואי עלולות להיות פחות כייפיות (רמז: הצמח רעיל ולכן הגוף מפנה אותו. כן, שילשולים. כן, אל תנסו את זה בבית. רק בהנחיית מיילדת / מטפלת / דולה, כי יש דרך למנוע את תופעות הלוואי). אבל זה בלקיחה פנימית וכאן אדבר על שימוש חיצוני.

שמן קיק עשוי מצמח הקיקיון. הוא מכיל חומצת שומן רצינולאית, שאחראית על יכולת הריפוי שלו. אדגר קייסי היה אחד הראשונים שחקר וטיפל רבות בחבישות שמן קיק – Castor Oil Pack.
בטקסטים עתיקים השמן מכונה "פלמה כריסטי", בלטינית – כף ידו של ישו על כך שהוא מרפא כל דבר, כמו כף ידו של ישו.
פולי קיק נמצאו בתוך קברים מצריים מימי 4000 לפני הספירה.
שמן קיק מסוגל לחדור עמוק לשכבת העור ועל כך מריחת שמן קיק על העור יכולה להקל על איברים כואבים ומודלקים שנמצאים מתחתיו, להפחית את כמות הדלקת, להגביר את פעילות מערכת החיסון באמצעות הגדלת רמת הלימפוציטים, לנקות את הגוף מרעלים ולשפר את זרימת הלימפה. חומצת השומן הריצינולאית מסייעת לעכב את התפתחותם של חיידקים, וירוסים ופטריות.
שמן קיק יעיל למצבים של דלקות, הדבקויות, רקמות צלקת, אנדומטריוזיס, ציסטות, מיומות ועוד. הוא נפלא גם כדיטוקס לכבד, להקלה על דלקות פרקים וכאבי בירכיים.
רבות מהמטופלות שלי מספרות על שימוש בשמן כמחזק ומעבה שיער, גבות וריסים. מודה שלא ניסיתי (וגם לא ראיתי שיעור מוגבר על הבטן עקב השימוש אצל המטופלות שלי, ט'נק גוד!).
זהו שמן מאוד יעיל לכאבי מחזור (אם כי השימוש שלו עם בקבוק חם עלול להגביר מעט את הדימום ולכן פחות מתאים למי שהדימום שלה כבד). נפלא גם לצלקת של ניתוח קיסרי וכל ניתוח (התייעצו עם מטפלת מתי כדאי להתחיל להשתמש ואיך).

השימוש העיקרי שלו אצלי בקליניקה הוא למצבים של אנדומטריוזיס, הדבקויות שונות, אחרי קיסרי, כאבי מחזור, מיומות, ציסטות.
אני משלבת אותו כחלק מטיפול הארויגו, במקרה הצורך, ומלמדת גם את המטופלת איך להשתמש בבית ובאיזו תדירות. כך גם שאר מטפלות הארויגו.

מתי לא כדאי להשתמש בו? חשוב!!
– לא להשתמש בזמן הריון!
– לא כדאי להשתמש בזמן דימום וסת כבד
– אם מנסים להיכנס להריון – רק עד הביוץ / הזרעה ובכל מקרה בזמן נסיונות לכניסה להריון אנא התייעצו עם מטפלת ארויגו.
גם לגבי טיימינג מתאים לשימוש בטיפולי פוריות – להתייעץ עם מטפלת!
– לא להשתמש במצב אקוטי של בעיות חמורות בקיבה או במעיים
– לנשים מניקות לשים לב שלא יוצר שילשולים אצל התינוקי
בכל מקרה של ספק אנא התייעצו עם מטפלת.

אם רוצים להשתמש בשימוש שוטף – כדאי לעשות זאת בהנחיית מטפלת ארויגו, על מנת לקבוע את התדירות.

להקלה אקוטית במקרים של כאבי מחזור – הדרך האהובה עלי לשימוש היא זו: מורחים בנדיבות שמן קיק איכותי מכבישה קרה על הבטן התחתונה. שימו לב, השמן הוא צמיגי מאוד, שלא לומר ג'יפי ומכתים. כדאי להרחיק ממצעים שווים ותחתונים יפות:) אני משתמשת בשמן שמגיע ברול און, כן, כמו בדאודורנט. מה שמקל על השימוש.
על השמן אני מניחה ריבוע של בד כותנה/ פלאנל (אני גוזרת סדיני כותנה שכבר איבדו את זה. אפשר גם חיתול טטרה). על ריבוע הבד אני מניחה מגבת קטנה ועליה בקבוק חם / כרית חימום.
את כל הטוב הזה אפשר להשאר מ20 דקות ועד שעה.
המהדרין ישתמשו בצורה של טבילת בד פלאנל או כותנה בשמן ואז הנחה שלו על העור – מגבת – בקבוק חם. אני לא מהמהדרין. אני עצלנית 🙂

שמן קיק

Share the Post

About the Author

Comments

No comment yet.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים