כיצד ניתן להקל על כאבי ראש ומיגרנות באמצעות שמנים ארומטיים, רפלקסולוגיה ועוד

הראש כואב? הנה כמה טיפים שעשויים לעזור לכם בזמן התקף. לא לכל אחד כל טיפ יעזור, אבל תמיד שווה לנסות ולמצוא את ה-דבר שיקל עליכם:

להניח את כפות הרגליים במים חמים ולהניח משהו קפוא על הצוואר, אפשר מגבת עם מים קרים וקרח.

הרפיה: לשכב על הגב כשכפות הידיים על הרצפה לצד הגוף והרגליים בפיסוק. לנשום נשימות שקטות ולהכניס הרגשה של רפיון לכל איבר בגוף, מכפות הרגליים ועד הראש. להתמקד בחלקים רבים בראש ולהרפות אותם. לנגוע גם בנקודות הכאב ולנסות להרפות.

להיכנס לחדר מוצל ולהיחשף לצבע כחול של ים + תעסוקה מוטורית בידיים (להעביר חרוזים בשרשרת, למשל): המוח מתקבע על הפעולה המוטורית ובינתיים הרגשות פנויים לחשיפה לצבע המרגיע.

לערבב שמן ארומטי מנטה עם שמן ארומטי לבנדר ביחס שווה ולמרוח על האזור הכואב (לא קרוב לעיניים. לא לנשים בהריון או מניקות).

וגם לרפלקסולוגיה יש מה להציע. הכי טוב כמובן, אם אתם סובלים באופן קבוע, ללכת לסדרת טיפולים. אבל אפשר להשתמש ברפלקסולוגיה גם לטיפול במצב אקוטי. לבקש מבן הזוג / חבר/ חברה, או בלית ברירה לעשות /סות לעצמיכם:

משיכת האצבעות: למשוך כל אצבע מהבסיס שלה כלפי חוץ, אפשר עם תנועה של השלכה.

הבוהן: לחלק את הבוהן לרצועות דימיוניות ולעבור בלחיצות מבסיס הבוהן כלפי מעלה. חשוב לעבור גם בחלק הפנימי הצידי ובחלק החיצוני הצידי של הבוהן. אם יש אזור רגיש – להתעכב.

לחץ סטטי על גבול הציפורן התחתון בבוהן – בין תחילת הציפורן לבשר. אפשר בשתי הרגליים בו זמנית. אפשר ללחוץ על הנקודה עם קצה של עט סגור.

ואפשר גם בכפות הידיים:

לחיצה על אזור החיבור בין האגודל והאצבע – למצוא את האזור הרגיש וללחוץ, רצוי מספר דקות. (הנקודה ידועה גם כ"נקודת כאבי הראש" או li4, לפי הרפואה הסינית).

משיכה של האצבעות כלפי חוץ.