רפלקסולוגיה

כל אבר בגוף מיוצג ומשתקף בנקודה מסוימת בכפות הרגליים. עיסוי ולחיצות על נקודות אלו יביא לשחרור חסימות, סיוע בתהליכי ריפוי, הקלה על כאבים ומחלות כרוניות רבות ושחרור ממתחים ולחצים.
(ראו מאמר מורחב – מהי רפלקסולוגיה?).
בנוסף, טיפולי רפלקסולוגיה ייעודיים לקראת הריון, פוריות, בזמן הריון ואחרי לידה…

ארוויגו - עיסוי רחם

שיטת עיסוי, שמקורה בשבט המאיה הקדום, שפותחה ע"י רוזיטה ארויגו – אמריקאית המתגוררת בבליז, שהוסיפה ידע מודרני ועדכני לשיטת הטיפול המסורתית. הטיפול הוא טיפול עדין, נעים ומשמעותי באזור הבטן התחתונה, הבטן העליונה, אברי האגן והגב. השיטה מעולה לטיפול בבעיות פוריות, אנדומיטריוזיס, PMS, גיל המעבר, בעיות עיכול ועוד. בנוסף, בטיפול ניתנים כלים לעזרה עצמית.

עיסוי שוודי

נקרא לעיתים גם עיסוי הוליסטי או עיסוי קלאסי. זהו עיסוי רך ועדין, המתבצע בליווי של שמן שקדים. העיסוי מסייע בשחרור שרירים והרגעה, איזון כללי, ניקוי רעלים והמרצת מחזור הדם.

עיסוי תאילנדי

העיסוי התאילנדי מתבצע על מזרון, ללא שמנים וכאשר המטופל לובש בגדים נוחים. המטפל משתמש באצבעותיו, כפות ידיים, מרפקים, ברכיים ואף עצמות הישיבה שלו, כדי ללחוץ, למתוח, להרים
ולסובב את גוף המטופל. זוהי שיטה עשירה במתיחות, בדומה לתנוחות היוגה. בעיסוי תאילנדי רפואי ניתן להקל בבעיות אורטופדיות שונות, החל מבעיות גב ועד כתף קפואה, דלקות, צוואר תפוס ועוד.

עיסוי רקמות עמוק

עיסוי הממוקד בשכבות העמוקות של השרירים וברקמות החיבור. התנועה היא איטית יותר מבעיסוי השבדי והלחץ הוא עמוק וממוקד, לעתים רק לאזור אחד של הגוף, בהתאם לאזור הרגיש: גב, צוואר, רגליים וכו'. בנוסף, בניגוד לעיסוי השבדי, בעיסוי רקמות עמוקות ידרש לעתים שיתוף פעולה מצד המטופל (נשימות, מתיחות וכו'). העיסוי עוזר בשיכוך המתח שנצבר בסיבי הרקמות והשרירים, מרכך ומגמיש את רקמות החיבור והרצועות, מסלק מהם רעלים ומשחרר מההתכווצויות. כמו כן, העיסוי מגביר זרימת דם וחמצן אל רקמות הגוף.

עיסוי נשים בהריון

העיסוי מתבצע החל משבוע 14. עיסוי עדין, נעים ומרגיע, יעיל לזרימת דם, הקלה על שרירים תפוסים, כאבי גב, בצקות, דליות ועוד.

רייקי

שיטת טיפול אנרגטית עתיקה, הפועלת ע"י הנחת ידיים על הגוף. הרייקי מטפל במימד הפיזי, הרגשי והנפשי. התוצאה היא הקלה בכאבים, תחושת רוגע, הרפיה ושלווה.

פרחי באך

38 תמציות פרחים, אשר בעזרתן מאזנים חוסר הרמוניה של הגוף-נפש. בטיפול מתאימים, בשיתוף פעולה עם המטופל, את התמציות המתאימות לו באופן אישי, ואלו יסייעו לו להגיע למצב של איזון.

נרות הופי

נרות דונג חלולים, המונחים בפתח האוזן וכשמדליקים אותם הם יוצרים ואקום ומושכים לתוכם דונג, נוזלים ומוגלה. מתאים למצבים של: דלקות אוזניים, הצטברות שעווה ונוזלים, לחץ וצלצולים, כאבי ראש ומיגרנות, נזלת וכאבי גרון כרונים, בעיות שיווי משקל, סינוסיטיס ולתגבור המערכת החיסונית. הטיפול נעים מאוד ומתאים הן לילדים והן למבוגרים.

ארומתרפיה

טיפול באמצעות שמנים ארומטיים, המותאמים באופן ספציפי למטופל. השימוש הנו בלקיחה פנימית, או לשימוש חיצוני.