סדנאות

אגן שמח: ריטריט יום לכלים לטיפול עצמי - אנדומטריוזיס

זה יום של ביחד, בתוך קסם של מקום. זה יום של ביחד – עם הכאב, עם הקושי, אבל גם עם תקווה.

ביחד נלמד עיסוי עצמי לבטן – מגע בבטן שלי, ברוח הסובאדה. נלמד לגעת בבטן, ברחם, ברכות. נלמד כלים מעשיים להקלה על כאב, חבישות שמן קיק, סאונות אדים אגן. נקבל כלים לתת קצת נועם, קצת שימחה לאגן.

מה נלמד בסדנה?
🌿הטיפול העצמי – מגע בבטן שלי: הכרות עם העיסוי, תרגול שלו, הבנה שלו.
🌿 הבנת הטיפול, השפעות הטיפול בהקשר לאנדומטריוזיס, השורשים שלו, העמקה.
🌿 הכרות עם אברי הבטן והאגן והסרעפת, על מיקום הרחם והשפעות המיקום השונות
🌿 כלים מעשיים להקלה באיכות החיים והקלה על כאבים: חבישות שמן קיק, סאונת אדים לאגן, תנועה, נשימה ועוד.
🌿 נדבר על כאבים ביחסי מין ואיך ניתן להקל.
🌿תנועה רכה: ביחד נחווה תנועה רכה הוליסטית, נעימה ומיטיבה לאגן, עם
אלמנטים מעולמות תנועה שונים – פילאטיס, יוגה, מחול. בהנחיית דלית דרורי.
🌿 תקבלו כלים מעשיים, טובים ופשוטים להביא שימחה, מזור ורכות לאגן שלכן.

על העיסוי העצמי – מגע בבטן שלי: טכניקות לטיפול עצמי בבטן ברוח הסובאדה. מגע בבטן שלי הוא כלי פשוט, אך מלא בעוצמה. הוא הרגע שבו אישה לוקחת אחריות ונוקטת בפעולה אקטיבית (אך נעימה ורכה) לטפל בעצמה. זה רגע של חיבור, אל עצמי, אל הגוף, אל הבטן, אל הרחם הזו שעברה ואולי עוד תעבור, רגע של חסד, רגע של קסם.
באמצעות העיסוי, שאורך כמה דקות בלבד, אנחנו משפרות את זרימת הדם אל תוך אברי האגן והבטן, אנחנו משפרות את תפקוד מערכת העיכול, אנחנו מעסות את הסרעפת ומשחררות מתח ולחץ, אנחנו משיבות את הרחם למקום אם היא יצאה מאיזון. אנחנו מתחברות.
כל מטופלת סובאדה (אולי אתן זוכרות את השם או ארויגו, או עיסוי רחם) לומדת עיסוי עצמי במהלך הטיפולים שהיא עוברת. אבל אפשר ללמוד גם את העיסוי העצמי בדרך קבוצתית, של סדנאות ולקבל ערך מוסף של העמקה אל תוך השיטה המרתקת הזו – הסובאדה ואל כלים נוספים לטיפול עצמי. בנוסף, אני רואה חשיבות כ"כ גדולה לביחד! לעבור סדנה כזו בקבוצה. כן, נשים עם אנדומטריוזיס. כמוך.

יש קסם בקבוצה כזו של נשים עם מכנה משותף אחד, שאולי הוא חלק קטן מתוך חיים שלמים. ברגע הזה בו חבורת נשים נוגעות כל אחת ברחמה, על כל המטענים, הסיפורים, הזכרונות, האוצרות והעומקים שבה.
יש כל כך הרבה משמעות לרגע של חיבור, אל עצמי, אל הגוף, אל הבטן, אל הרחם הזו שעברה ואולי עוד תעבור, רגע של חסד, רגע של קסם.
יש כל כך הרבה משמעות לביחד! כן, עוד נשים, כמוך, עם הדבר הזה שנקרא אנדומטריוזיס. יש כל כך הרבה משמעות בלא להיות לבד בתוך כל זה!
חיבורים קטנים. הבנה אמיתית של איך זה להרגיש כמו שאת מרגישה. מסיכות שאולי מתחילות לרדת בעדינות בעדינות. בתופעות האלה שאף אחת לא מדברת עליהן ככה ביומיום עם חברות.

אני מאמינה בהחזרת הכוח, השליטה, תחושת המסוגלות והתקווה אל כל אחת ואחת מכן.
אני מאמינה בידע שנותן כוח.
אני מאמינה בכוחו של המגע.
אני מאמינה בכוחה של התנועה – ביחד נזוז, נניע, ניתן רוך ואהבה לאגן הזה שלנו.
אני מאמינה בכוחו של הביחד.

ומה עם אוכל :)?
נאכל ביחד ארוחת צהריים משותפת שכל כולה צבעוניות ושמחה, טבעונית ואנדואית פרדנלי. אוכל טעים טעים טעים – מעשה ידיה של אוקי – עם הלב הגדול וידי הזהב. אוקי היא ההוכחה שיש דבר כזה אוכל בריא ואיכותי, אבל גם טעים בטירופים 🙂

מתי?
21/6/24, יום שישי, 9:00-15:00

איפה?
ריטריט היום יתקיים בקבוצה אינטימית ב"גן הפעמונים" – דום מקסים בתוך גינה קסומה בבנימינה, כ10-15 דקות הליכה מתחנת רכבת בנימינה.

עלות:
440 בהרשמה מוקדמת עד ה30/5 (או עד שהריטריט יתמלא)
באות עם חברה? יופי! כל אחת מכן תשלם 420 ש"ח (בהרשמה מוקדמת בלבד)
480 ש"ח – אחרי ה30/5

עלי:
גיגי אליאש, מטפלת בעיסוי בטן ואגן – סובאדה (ארויגו / עיסוי רחם), רפלקסולוגיה ארומתרפיה. מתמחה באנדומטריוזיס, פריון והריון.
בשנים האחרונות עיקר המטופלות שלי הן נשים עם אנדומטריוזיס ואדנומיוזיס, באופן יומיומי. אוהבת מאוד לטפל בנשים עם אנדומטריוזיס, משתוממת בכל פעם מחדש על המורכבות, המסתורין והרב גוניות של המחלה הזו ולא משתעממת לרגע. אוטודידקטית וחקרנית, שואלת שאלות ואספנית המלצות כרונית, עוברת לצידן רכבות הרים שלמות של אתגרים, כאב ומסעות ומודה על הזכות.

מנחה אורחת – דלית דרורי: מורה בכירה לפילאטיס מזרן ומכשירה מדריכים. מוסמכת הוראה במחול, תנועה, פילאטיס, שיאצו ויוגה. מעבירה סדנאות ושיעורים בכנסים בארץ ובחו"ל. ו… דלית היא המורה לפילאטיס שלי מזה שנים רבות ולגמרי אחד העוגנים החשובים שלי 🙂

🍁 אוקיי! אז איך נרשמים? 🍁
ההרשמה ע"י תשלום מראש.
שילחו לי וואטסאפ ל052-8348735 ואשלח לכן קישור לתשלום באשראי (כן, אפשר תשלומים) או בביט. ניתן לשלם גם בפייבוקס

טובים השניים: אנדומטריוזיס. הסדנה הזוגית.

— לפרטים על סדנה הבאה: אנא שילחו וואטסאפ 052-8348735 —
ניתן להזמין אותי לקבוצה של 5 זוגות.

אחת השאלות שאני אוהבת לשאול מטופלות שלי עם אנדומטריוזיס שנמצאות בזוגיות היא – איך בן/ בת הזוג מתמודד עם האנדו' הזה שלכן?
שאלה כללית כזו, שמביאה לפעמים מגוון תשובות.
יש את אלה שישר יגידו – "וואו, הוא מדהים. כ"כ מבין ומנסה לעזור!"
יש את אלה שיגידו – "הוא לא באמת יודע עד כמה כואב לי. אני מנסה להסוות. להעמיד פנים".
יש את אלה שיגידו – "מאוד קשה לו לראות אותי ככה".
בתפיסה שלי אינטימיות היא גם היכולת לראות את בן / בת הזוג שלך בקושי ולהיות שם לצידו. כן, זה לא ממש סקסי לפעמים. אפילו להפך, בואו. אבל זו אם אמא של אינטימיות, של אהבה.
ולשם כך נוצרה הסדנה הזו. להקטין, ולו במעט, את תחושת חוסר האונים.
כי איזה קשה זה לראות את בת הזוג שלך סובלת ככה! באמת באמת קשה.
ותסכול, וחוסר אונים, ויאוש, וכאב.
הפעם זו סדנה של ביחד.
לא לבד, אישה אישה.
לא רק את עם האנדו' הזה והדרכים למצוא הקלה בהתמודדות.
הפעם זו את והוא. או את והיא. בני / בנות זוג.

מה נלמד בסדנה?
זו סדנה שנלמד ונתרגל (יש!) בה כלים מעשיים להקלה על כאב – במגע, עם שמנים, עם חבישות שמן קיק, עם רפלקסולוגיה וכדורי עיסוי.
נלמד ונתרגל נשימה.
נדבר על כאבים ביחסי מין, אם יעלה הצורך. נבין, באמת, איך אפשר לתמוך ולהתמך. נשאל ביחד את השאלה – איך אפשר לעזור?

בסדנה הקודמת היה הכל מהכל – היה שיתוף, עצב, אבל גם המון קלילות וצחוק. ובעיקר – התחושה הזו של לא לבד בכל זה.
וזה כ"כ חשוב ❤️

מתי 20/7/23/23
איפה: בסלונינו הנעים בפרדס חנה
כמה:
כמה: 280 ש"ח לאדם
שעות: 18:00-22:00, יום ה'

עלי:
גיגי אליאש, מטפלת בעיסוי בטן ואגן – סובאדה (ארויגו / עיסוי רחם), רפלקסולוגיה ארומתרפיה. מתמחה באנדומטריוזיס, פריון והריון.
בשנים האחרונות עיקר המטופלות שלי הן נשים עם אנדומטריוזיס ואדנומיוזיס, באופן יומיומי. אוהבת מאוד לטפל בנשים עם אנדומטריוזיס, משתוממת בכל פעם מחדש על המורכבות, המסתורין והרב גוניות של המחלה הזו ולא משתעממת לרגע. אוטודידקטית וחקרנית, שואלת שאלות ואספנית המלצות כרונית, עוברת לצידן רכבות הרים שלמות של אתגרים, כאב ומסעות ומודה על הזכות.
על הציור – איילת גד המופלאה.

ההרשמה ע"י תשלום מראש.
שילחו לי וואטסאפ ל052-8348735 ואשלח לכן קישור לתשלום באשראי או בביט. ניתן לשלם גם בפייבוקס
הסדנה למספר מצומצם של זוגות. פתוחה באהבה לכל המגדרים. הקדימו להירשם.

תגובות מהסדנה הקודמת – טובים השניים:
~ "מה אני אגיד לכם, זה היה וואוו ונחת הדבר הזה. לתת לבנזוג אוהב שרוצה להקל, לדעת איך להעביר את הידע ככה שיהיה מצד אחד עדכני וברור ומצד שני עם טונותתתת של רגישות, כי האנדו' הזה מתבטא כל כך שונה אצל כל אחת, אצל כל זוג, זו כבר יכולת נדירה, שגיגי התברכה בה. גיגי בונה עולמות ויוצרת מרחבים ובעצם סוללת דרך להתמודדות, כי למי יש כוח לשאול ולבדוק ולחקור ולהתעדכן במה התחדש כשכל כך כואב כל הזמן. היא רואה באנדו' אתגר ולא קושי, שמסקרן אותה, שעושה לה חשק לבחון אותו ואת ההשלכות שלו והיא לגמרי משלבת בהמלצות שלה טיפול רפואי עם שיטות שונות ברפואה המשלימה, ובכך מייצרת גישה ייחודית להתמודדות, וזו האנרגיה שעוברת אל המטופלות שלה. אלף פעם תודה שאת כאן בדרך עם הלב שלך האוהב, עם הרכות האימהית המיוחדת שלך ועל המפגש הזה שלנו שהוליד הפעם הזאת, גם ברכה לזוגות נוספים".
~ " את לא מבינה באיזו אופוריה חזרנו וכמה שד. התלהב למרות שהיה סקפטי ואף פעם לא היה בסדנאות מהסוג הזה ובא כאילו רק בשבילי, ואמר שהוא לא ציפה שיהיה כל כך כיף והיה כל כך מרותק שהוא לא שם לב איך הזמן עבר, ושכולם היו ממש מקסימים, ולא הפסקנו לדבר על הסדנא כשחזרנו הביתה. 🥰
ואני באמת חושבת שזה מאסט לכל הזוגות שמתמודדים עם אנדו, ומאסט בשביל כל סוגי הגברים שהבת זוג שלהם עם אנדו כי גם אם זה גבר שמאוד משתתף ופעיל בתהליך של האישה זה נותן לו אפשרות קצת לחוות ולהכנס לעולם הזה מנקודת המבט שלה".
~ "אני מרגישה שנולד כאן משהו, שאין לנו מושג לאן יתגלגל, סטרטאפ של ממש.
כי סדנאות יש בשפע, אבל כזו שנוגעת בכאב, בצורה ישירה ופרקטית וגם כל כך עטופה ועדינה ומוכלת, זה רק את יכולת להמציא וזו מתנה"
~ "אני רוצה לספר לך שאני שוכבת עכשיו על הבטן עם שמן קיק ובקבוק חם על הגב/הסקרום, בדיוק איפה שתמיד כואב אבל אני לא יכולה למרוח לעצמי. א. גם בדיוק בישל לי חלב זהב, בדיוק בדיוק כמו שלמדנו בסדנה :)"